Lärare

Här finns kontaktuppgifter till oss lärare och annan pedagogisk personal på introduktionsprogrammen.

A

Hans Andersson
Specialpedagog
Lärare i historia, matematik, samhällskunskap och svenska.
070-343 63 51
hans.andersson@educ.goteborg.se

Martin Andersson
Lärare i matematik och teknik.
072-554 32 26
martin.andersson@educ.goteborg.se

Elias Appelqvist
Lärare i biologi och matematik.
070-018 54 03
elias.appelqvist@educ.goteborg.se

B

Nils Björkman
Lärare i historia och samhällskunskap.
072-255 89 96
nils.bjorkman@educ.goteborg.se

Beata Boroon
Lärare i engelska, svenska och svenska som andra språk.
072-855 49 94
beata.boroon@educ.goteborg.se

Hanna Blohm
Lärare i bild, engelska och svenska.
072-856 54 48
hanna.blohm@educ.goteborg.se

Helena Bäck
Lärare i engelska, religion, svenska och svenska som andra språk.
Tel: 070-272 33 95
helena.back@educ.goteborg.se

Inger Bergström
Lärare i svenska, svenska som andra språk och engelska.
Tel: 070-536 43 33
inger.eva.bergstrom@educ.goteborg.se

D

Åsa Dahlberg
Speciallärare
Lärare i svenska som andra språk.
Tel: 072-856 54 47
asa.dahlberg@educ.goteborg.se

E

Bo Erlandsson
Lärare i engelska, matematik och svenska.
Tel: 070-250 10 68
bo.erlandsson@educ.goteborg.se

F

Pernilla Ferm
Lärare i engelska, svenska och svenska som andra språk.
Tel: 072-856 54 46
Pernilla.ferm@educ.gotebor.se

Ola Fransson
Snickare, byggyrk
0722-230181
ola.fransson@educ.goteborg.se

G

Eva Gustafsson
Specialpedagog
Lärare i religion, samhällskunskap och svenska.
eva.m.gustafsson@educ.goteborg.se
Tel: 072-210 48 09
eva.m.gustafsson@educ.goteborg.se

H

Ann-Sofie Halldin
Lärare i barn- och fritidsämen.
Tel: 076-147 65 21
ann.sofie.halldin@educ.goteborg.se

Ann Hasselmark
Lärare i engelska. 
Tel: 070-562 00 57
ann.hasselmark@educ.goteborg.se

Morgan Holst
Lärare i slöjd och träteknik.
Tel: 072-255 70 05
morgan.holst@educ.goteborg.se

J

Simon Johansson (SIJ)
Lärare i byggnadsträ.
070-387 32 07
simon.johansson@educ.goteborg.se

K

Monica Karlsson
Lärare i religion och svenska som andra språk.
Tel: 072-855 35 00
Monica.karlsson@educ.goteborg.se

Handan Keskiner
Praktiksamordnare
Tel: 070-225 98 45
handan.keskiner@educ.goteborg.se

Joseph Kome Ejende
Lärare i engelska och matematik.
Tel: 072-255 70 03
joseph.kome.ejede@educ.goteborg.se

M

Peter Malmstedt
Praktiksamordnare
Tel: 070-250 30 53
peter.malmstedt@educ.goteborg.se

Julia Matsson
Lärare i so-ämnen.
Tel: 072-514 61 40
julia.matsson@educ.goteborg.se

Karolina Möller
Lärare i engelska, svenska och svenska som andra språk.
Tel: 072-553 84 80
karolina.moller@educ.goteborg.se

N

André Nordin
Lärare i matematik och religion.
Tel: 072-571 36 27
andre.nordin@educ.goteborg.se

O

Kenneth Odengaard
snickare byggyrk
0769- 471520
kenneth.odengaard@educ.goteborg.se

Claes Olsson
Lärare i samhällskunskap.
Tel: 070-256 25 28
claes.olsson@educ.goteborg.se

P

Morgan Persson
Lärare i biologi, fysik, idrott och hälsa, kemi och matematik.
Tel: 072-714 37 71
morgan.persson@educ.goteborg.se

S

Björn Sandström
Lärare i geografi, historia och samhällskunskap.
Tel: 072-255 70 07
bjorn.sandstrom@educ.goteborg.se

Jenny Svensson
Lärare i engelska och svenska som andra språk.
Tel: 0703-43 63 51
jenny.svensson@educ.goteborg.se

T

Christina Tilander
Lärare i engelska, svenska och svenska som andra språk.
Tel: 072-554 32 11
christina.tilander@educ.goteborg.se

VW

Åsa Weibull-Moberger
Lärare i geografi, historia, matematik och samhällskunskap.
Tel: 070-274 43 29
asa.weibull@educ.goteborg.se

Anders Vennman, (ANV) 
Lärare i byggnadsträ.
076-787 70 17
anders.vennman@educ.goteborg.se

Katarina Wiberg
Lärare i bild, matematik och svenska som andra språk.
Tel: 072-255 70 06
katarina.wiberg@educ.goteborg.se

Z

Julia Zarghami
Lärare i engelska och svenska som andra språk.
Tel: 070-597 76 34
julia.zarghami@educ.goteborg.se

Å, Ä, Ö

Rolf Öberg
Speciallärare
Lärare i matematik.
Tel: 072-714 35 40
rolf.oberg@educ.goteborg.se

Här hittar du lärarna på byggprogrammen.